Borza József Borza József Borza József Borza József
Oyama Karate Kyokushin Hungary

Magyar Európa Bajnok Egerben!

2011-10-24 22:03:46

Egerben rendezte meg az Oyama Karate Kyokushin Hungary az IKO Matsushima soron következő Európa-bajnokságát Shihan Borza József vezetésével. Ez volt a 7. Eb. a magyar, a spanyol, a belga, a lengyel, az ukrán, és az olasz viadalokat követően. Magyarország a 2010-es spanyolországi Világkupán kapta meg a rendezés jogát. A versenyen közel 100 versenyző indult az 5 kontinensről. Igazi világméretű verseny kerekedett a bajnokságból.

Egy ekkora eseménynek a megszervezése mindig óriási kihívás. Borza József és csapata azonban messze túlszárnyalta az elvárásokat, hiszen a verseny szabályosan, gördülékenyen, és ráadásul teltház előtt zajlott. Borza az EKO technikai igazgatójaként és főbírájaként a döntőket vezette, természetesen a tőle megszokott határozottsággal. A verseny végén Kancho Matsushima személyesen gratulált neki a magas színvonalú bíráskodáshoz, ami nagy elismerésnek számít.

A verseny díszvendégei voltak: Kancho Yoshikazu Matsushima 9. dan az IKO Matsushima elnöke, Hanshi John Taylor 9. dan IKO alelnök, és Shihan Klaus Rex 6. dan az IKO Matsushima európai szervezetének elnöke. A verseny fővédnöke volt Horváth László Heves Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja volt, védnöke Habis László Eger Megyei Jogú Város polgármestere, Szabó Róbert a Heves Megyei Közgyűlés elnöke és Dr. Mészáros János Magyar Karate Szakszövetség elnöke.

Remek rendezés, erős küzdelmek és nagyszerű közönség jellemezte az egri versenyt.  Immár a hagyományoknak megfelelően a hazai fekete öves csapat bemutatót tartott a döntők előtt, emelve az addig is magas színvonalat. A Borza Dojo gyermek csoportja is bemutatkozott egy kis produkcióval. Reméljük sok tehetség bújik meg közöttük!

Magyarország, - mely 15 fővel, köztük rutinos versenyzőkkel és ígéretes újoncokkal, képviseltette magát - kiemelkedő eredményeket szerzett. A Karcagon edző Gyarmati Imre a férfi –70 kg-os mezőnyben Európa-bajnok lett! Nagyon tapasztalt versenyzéssel, egyértelmű irányítással nyerte a küzdelmeket. Ebben a kategóriában Keller Tamás 4. helyezett lett. Tamás meggyőző küzdelmei a közönséget végig lázban tartották.

Keller Tamás

A magyar csapat lányai szépen és eredményesen meneteltek. Női könnyűsúlyban a sátoraljaújhelyi Sajnár Gyopárka ezüstéremmel zárta a bajnokságot. Középsúlyban az egri Herczeg Lilla jó formát mutatott és a Borza tanítvány kemény küzdelmekkel a dobogó második fokára állhatott. Ebben a súlycsoportban a Szegeden tréningező Halasi Fruzsina 4. helyezést ért el. Nehézsúlyban (+62,5 kg) a budapesti Szerezla Claudia ezüstérmet, a szintén fővárosi Czár Barbara pedig 4. helyezést szerzett. A verseny estélyén egy 300 fős sayonara party zárta az Európa-bajnokságot a Hotel Eger Park kongresszusi termében.

A magyarok válogatott edzője Shihan Tóth Zsolt (Miskolc), Sensei Orehovszki Zoltán (Sátoraljaújhely) és Sensei Lázár Tibor (Szolnok) volt. Munkájukért ezúton is köszönetet mondunk.

A versenyt követő napon Kancho Matsushima hagyományos budo karate edzést tartott fekete öveseknek, melyet övvizsga követett. Büszkék vagyunk rá, hogy sikeres, kiemelkedő színvonalú vizsgát tett 5. danra, tehát mostantól Shihan: Kádas János (Miskolc), Versess Károly (Miskolc), Magyari Zsolt (Eger), Orehovszki Zoltán (Sátoraljaújhely) és id. Gyarmati Imre (Karcag). Az egri Vakter József a 4. dan fokozat követelményeit teljesítette kimagaslóan az összesen 9 órán át tartó vizsga folyamán.

2013-ban ismét Ukrajna rendezi majd az Eb-t, ezúttal Donyeckben. Jövőre Japánban Világbajnokság lesz, így egy kis pihenőt követően hamarosan indul az újabb, remélhetően hasonlóan eredményes, felkészülés.